Baltyminė mityba sportuojant

Sportuojantys žmonės puikiai žino, kodėl būtent baltymai jų mityboje yra tokie svarbūs. Jeigu žmogus tik sportuoja, tačiau visiškai nekeičia mitybos, rezultatai bus galbūt geresnė savijauta, daugiau energijos ir labai lėtai tirpstantis ar bent neaugantis svoris, tačiau tai paprastai bus per maži rezultatai, kad išlaikytų žmogaus norą toliau dirbti ir sportuoti, neprarasti motyvacijos. Tad kodėl taip svarbu pakeisti ir mitybą, ir būtent į baltyminę?

Sportuojant sudaroma baltyminė dieta

BaltymaiVisų pirma, baltymai yra esminė statybinė medžiaga, reikalinga ląstelėms kurtis, augti. Sportuojantieji nori auginti raumenų ląsteles, ir šioms kaip tik ir reikia tokio maisto – statybinės medžiagos. O štai angliavandeniai yra ta medžiaga, kuri veikia kaip kuras – angliavandenius mes naudojame tam tikrai energijai palaikyti. Tam, kad veiktų visos sistemos, vyktų judesys, tam sudeginami, sunaudojami angliavandeniai. Riebalai yra mūsų sankaupos, iš kurių irgi pasiimama energija, jeigu trūksta angliavandenių. Baltyminė mityba sportuojantiems atveria galimybę tirpinti riebalus, nes negaunant angliavandenių organizmas energiją ims iš atsargų – iš riebalinio sluoksnio. Ir taip pat toliau sėkmingai naudoti savo statybų galimybes: suvalgytus baltymus būtent ir panaudoti raumenų statyboms. Štai kodėl labai daug sportuojančiųjų beveik nevartoja saldumynų, duonos, krakmolo, bulvių ir panašių gaminių. Tačiau valgo vištienos krūtinėles, kumpį, kiaušinius, pupeles ir kitus baltymų kupinus ingridientus.

Baltymų galima gauti ir iš maisto papildų

Aišku, ne visada baltymai iš maisto yra pakankami, nes kartais norisi pasiekti dar geresnių rezultatų ir užtikrinti, kad organizmas tų baltymų gauna tikrai tiek, kiek reikia. Tokiais atvejais į pagalbą pasitelkiami ir specialūs baltyminiai maisto papildai. Taigi, papildomi proteinai praverčia tuomet, kada viskas yra ir taip gerai. Tai papildomas pastiprinimas. Svarbiausia žinoma yra disciplinuotai sportuoti ir maitintis tuo, kas yra reikalinga. O tuomet galima įterpti ir tokius papildus.

Kaip dietą ištveria tikri sportininkai

Aišku, šis gyvenimo būdas reikalauja labai didelės valios ir pasirengimo. Ir ne visada bei ne visiems pavyksta ištverti tokius dalykus. Net ir užkietėję sportininkai kartais paslysta visai ne laiku. Ir beveik visi turi istorijų apie tai, kaip tam tikru etapu, dažniausiai pačioje pradžioje, sunkiai žengė pirmuosius žingsnius šiuo keliu. Tuomet stengėsi nesusikirsti, bet iš pradžių neatsilaikydavo pyragui, medui ar kitiems skanėstams… Ir iš tiesų, tokias dietas ištverti sportininkams nebūdavo lengva. Tačiau dėl to tik patys ištvermingiausi ir ištveria ir pasiekia savo.

1 mintis apie “Baltyminė mityba sportuojant”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *