Kad iš skalbimo mašinos nesklistų blogas kvapas

Net ir prastas kvapas iš skalbimo mašinos gali mus informuoti apie tai, kad greitai bus reikalingas skalbimo mašinų remontas. Įvairius dalykus analizuojant kliaunantis evoliucijos teorija, galima teigti, kad blogas kvapas paprastai mums yra bjaurus dėl to, kad jis tarsi signalizuoja: kažkas negero vyksta, atkreipk dėmesį. Taigi, tai tokia savotiška fiziologinė signalizacija, kurią mes pajuntame. Aišku, kartais blogas kvapas kažkur lieka nuo kitų dalykų, kaip pėdsakas. Skalbimo mašinos blogas kvapas gali reikšti ir tai, kad skalbėte prastą kvapą turinčius skalbinius bei nepanaudojate visų reikalingų skalbimo priemonių, arba kad tas kvapo skleidėja yra įsitaisęs kažkur skalbimo mašinos viduje.

Pelėsių kvapas

Meistro paslaugosJeigu jūsų skalbimo mašina aiškiai signalizuoja apie pelėsių kvapą, tai gali reikšti tik vieną – kažkur ir tūno tie pelėsiai. Taigi, reikėtų jį pasistengti išnaikinti. Vienas paprasčiausių metodų yra tiesiog padaryti "tuščią" skalbimą, kada nenaudosite skalbimo miltelių ir neskalbsite skalbinių, tačiau į skalbimo miltelių stalčių įpilsite acto. Tai padės išnaikinti pelėsius. Kita priemonė, darbuojantis su actu, bus sudėtingesnė ir reikalaus daugiau asmeninių pastangų. Pirmiausia reikėtų išskalbti tuščią skalbimą tik su balinamąja priemone – balikliu. Tas daiktas turi kaip reikiant stiprų kvapą, tačiau jis ir "užmuša" viską, ką sutinka savo kelyje. Baliklis yra visada kenksmingas, bet jis nuplaus kaip branduolinės bombos banga viską, kas bus netinkamo sutikta skalbimo mašinos viduje. Tad nebijokite ir praplaukite viską tinkamai. Tuomet, kai praplausite skalbimo mašiną su balikliu, dar su acte pavilgyta kempine pavalykite vizualiai matomas drėgnas skalbimo mašinos vietas. Pavyzdžiui, ta guma prie būgno durelių labai greitai ir lengvai visuomet pradeda pelyti, jeigu tik yra palankios sąlygos drėgmei veistis.

Patarimai

Kai ką galima padaryti ir be tokių drastiškų priemonių, tiesiog kaskart baigus skalbti, kad kvapų ir nemalonių dalykų būtų mažiau. Pirmiausia, kaskart, baigus skalbti, reikėtų iškart išimti skalbinius. Kuo ilgiau ten bus drėgni skalbiniai, tuo ilgiau laikysis drėgmė. Tai kenks skalbimo mašinai, atsiras palanki terpė pelėsiui augti, o kartu ir bus taip, kad skalbimo mašinoje patys skalbiniai pamažu praruks. Dėl to reikia visada nedelsiant juos išimti ir tinkamai išdžiaustyti. Tada ir skalbimo mašina, ir skalbiniai turės geresnius kvapus.

Kai panaudosite skalbimo mašiną, vertėtų dar ją geri nusausinti ir pavalyti su sausu skuduru. Verta ją palikti pravirą, o ne užtrenktą, kad ventiliuotose. O guminę staktą pavilgyti actu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *