Kaip išsirinkti palapinę?

Miegas palapinėje visais metų laikaisPoilsis gamtoje – nėra niekuo geriau už galimybę atitrūkti nuo visų rūpesčių. Norint pasijusti gamtos dalimi tampa reikalingos palapinės, kuriose galime komfortiškai praleisti laisvalaikį gryname ore. Taigi, kas svarbu renkantis palapinę?

Galima išskirti du pagrindinius kriterijus, kurie labai svarbūs: jūsų poreikiai ir sąlygos, kuriomis ji bus naudojama. Kiek žmonių miegos palapinėje? Nuo šio atsakymo priklauso dydis, kuris bus reikalingas. Labai svarbu suprasti, kaip skaičiuojamas dydis. Jeigu palapinė yra skirta trims žmonėms, tai skaičiuojama standartinė trijų žmonių gulėjimo vieta. Jokie papildomi daiktai neįeina į vietos apskaičiavimą. Pavyzdžiui, dviem žmonėms skirta palapinė bus komfortiška tik vienam, taigi jei norite jaustis patogiai, tai dviem žmonėm pirkite trivietę palapinę. Tiesa, reikia išskirti palapines su prieangiu. Jei palapinė jį turi, tai prieangyje galėsite pasidėti visus reikalingus daiktus, tuomet gali užtekti ir dvivietės palapinės. Dar daug kas priklauso nuo vietų, kuriose dažniausiai būsite ir poreikių. Jei tai poilsinės atostogos gamtoje, tai svarbus komfortas ir daugiau vietos, o jeigu, tai tarkim karinė stovykla, tai reikia kuo mažesnės ir lengvesnės palapinės, kad lengva būtų surinkti, nešiotis ir pan. Tuomet bus reikalinga ir karinė apranga bei kita amunicija, o jai taip pat reikia vietos. Pagalvokite ne tik apie dydį, bet ir apie svorį. Įprastai lengvos konstrukcijos palapinė kainuos brangiau.

Labai svarbu pasirinkti tinkamos medžiagos palapinę. Dažniausiai naudojamas nailonas ir poliesteris. Kiekviena medžiaga turi savo privalumų. Nailonas bus lengvesnė medžiaga ir bus atsparesnė subraižymams. Tuo tarpu poliesteris yra atsparesnis vandeniui, o tai reiškia, kad geriau apsaugos lietui lyjant, nei palapinė pasiūta iš nailono.

Kitas ne mažiau svarbus kriterijus – kaina. Tai priklauso nuo finansinių galimybių, tačiau net ir turint daug pinigų neverta pirkti itin brangios palapinės, kuri bus naudojama vieną kartą per kelis metus. Perkant viską, ko reikia išvykai į gamtą, pagalvokite, kad prisidės ir kitos išlaidos, tarkim, karinė apranga, maistas, miegmaišis ir kt. Šiuo metu galima rasti geromis kainomis parduodamas palapines, todėl verta paieškoti akcijų. Ypatingai geras metas rudenį ir žiemą. Tuomet kainos sumažinamos ir galima įsigyti kokybišką prekę už mažą kainą.

Gamtoje su palapine poilsiauti yra labai smagu. Poilsiui pasirenkamos visai kitokios palapinės, nei, kad renkantis kitais tikslais, tarkim, karinės pratybos. Taigi, atsižvelkite į savo poreikius ir pasirinkite teisingai, kad netektų vėliau gailėtis dėl savo pasirinkimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *