Kokie prietaisai – tikri šilumos siurbliai

Ar kada nors pagalvojote, kad kai kurie jūsų turimi ir naudojami prietaisai – tikri šilumos siurbliai. Tikriausiai kad ne, nes juk ne visi žmonės apskritai mąsto apie tokius dalykus ar nori gilintis į kažką. Tačiau mes šiandien siūlome pasvarstyti, su kokias elektroniniais prietaisais susidūrę jūs iš tiesų pajuntate ir patiriate daugiau šilumos.

Kompiuteriai ir telefonai

Efektyvus patalpų vėsinimasNors tai nėra tikri šilumos siurbliai, tačiau mes galime įvardinti tai kaip metaforą. Ar pastebėjote, kaip neapsakomai greitai prišyla kambarys, vos tik jame yra įjungiamas vienas ar keli kompiuteriai? Jeigu pastebėjote, tuomet suprasite, apie ką aš kalbu. Taip jau yra, kad kiekvienas kompiuteris nuo savęs skleidžia tikrai nemažai šilumos. Ypač, jeigu jis turi kokių nors rimtų problemų su savo ventiliatoriumi. Pačiam kompiuteriui, kaip ir bet kokiai kitai elektronikai, nėra labai sveika ir nuostabu būti dideliame karštyje. Juk kuo yra karščiau, tuo sunkiau dirba kiekvienas procesorius ar mikroschema. Taigi, tam, kad kompiuteriai ne tik mažiau jums į kambarius spinduliuotų šilumos, bet ir apskritai geriau, kokybiškiau veiktų, verta kai ką padaryti. Ką? Tiesiog susitvarkyti, kad kompiuterio ventiliacija visada veiktų labai gerai. Geriau niekada nedėkite nešiojamo kompiuterio ant kokio nors pūkuoto pledo ar kito audinio, kurio pūkai greitai atsidurtų ventiliacijos viduje. Nuo to gali užsikimšti tai, kieno paskirtis – laisvai suktis ir judėti.

Televizoriai

Dar vienas masyvus daiktas, taip pat skleidžiantis daug šilumos – televizorius. Aišku, kad jis didelis, ir jis kaista tam, kad galėtų jums parodyti tą filmą, kurio jūs nematėte vakar. Taigi, nenustebkite, jeigu žiūrėdami saulės vaizdus per ekraną, jūs iš tiesų prie jo galėsite pasišildyti. Beje, turbūt ne kartą matėte kaip iš kažkur ateina katės ir atsigulę prie televizoriaus arba kompiuterio užmiega. Kodėl? Nes ten tikrai šilčiau.

Stambioji buitinė technika

Nebūtinai turi būti šaldytuvas, kad gerai šiltum. Tikrai daug šilumos siurblys, dujinė viryklė, elektrinė viryklė, mikro bangų krosnelė išskleidžia. Tai dalykai, be kurių mes jau sunkiai įsivaizduotume savo buitį. Tačiau kartu yra ir visai smagu, kad ta buitinė technika gali kažkiek pašildyti namus. O maža ką – gal kažkam šalta?

Lemputės

O čia turbūt nustebsite. Tačiau iš tiesų yra tokių kaitrinių lempučių, kurias vos įjungę galėsite pasišildyti kaip prie laužo. Daug kartų klausėte savęs, kodėl taip šilta kambaryje? Tikriausiai atsakymas paprastas – dėl visko kaltos leputės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *