Kosmetikė, kosmetologė ir dermatologė – kurią rinktis?

Ypatingai moterims dažnai tenka susidurti su įvairaus pobūdžio grožio specialistėmis, tačiau pastebime, kad dažnai moterys neskiria specialisčių skirtumų ir nežino į ką joms kreiptis. Esti trys rūšys – kosmetikė, kosmetologe ir dermatologė. Dažnai moterys besikreipdamos į netinkamą specialistę nepasiekia norimų rezultatų ir neišsiaiškina esminių aknės ar kitų veido bėrimo priežasčių. Todėl apžvelgsime šių specialisčių rūšis ir jų kompetencijoje esančias paslaugas.

Pas kurią specialistę eiti?

Profesionalios grožio paslaugosAtsiradus odos bėrimams, aknei ar bet kokiems kitiems odos pakitimams visų pirmiausia reikėtų kreiptis į dermatologę. Dermatologė – tai aukštąjį universitetinį išsilavinimą turinti specialistė – gydytoja. Jos kompetencijoje yra pačių giliausių odos sluoksnių gydymas, odos būklės santykis su tam tikromis ligomis ar mityba, chirurginės paslaugos, vaistų paskyrimas ir kitos profesionalios gydomosios paslaugos odos sveikatingumui palaikyti. Tad norint pasiekti efektyviausią rezultatą svarbu pirmiausia apsilankyti pas dermatologę, kad ji galėtų atrasti jūsų problemos priežastį.

Išsiaiškinus odos problemos priežastį dažnai gydytojai nukreipia veido procedūroms pas kosmetologę. Kosmetologė turi aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą. Jos kompetencijoje yra įvairių gydomųjų terapinių paslaugų atlikimas, higienines bei kosmetikos paslaugas. Tai reiškia, kad kosmetologe gali atlikti veido valymus, rūgštinius šveitimus, mezoterapijas, veido masažus. Taip pat gali suteikti ir makiažo, antakių dažymo, plaukelių šalinimo paslaugas. Kosmetologė padeda išvalyti ir atnaujinti odą, pagal jūsų veido tipą padeda išsirinkti tinkamas kosmetines priemones. Kosmetologės paslaugos ne tik padeda greičiau pašalinti padarinius, tačiau ir turi įtakos odos problemų priežasčių šalinime, tuo pačiu turėdamos kompetenciją suteikti ir dekoratyvinės kosmetikos grožio paslaugas.

Kosmetikė yra gan dažnai supainiojama su kosmetologe, tačiau šios dvi specialistės yra išties skirtingos. Mat kosmetikė neturi aukštojo universitetinio ar neuniversitetinio išsilavinimo, ji yra baigųsi profesinę mokyklą arba kažkokius kursus. Jos kompetencijoje – darbai odos epidermio srityje, kurių metu nepažeidžiamas gilesnis odos sluoksnis. Tad kosmetikė daug įtakos odos problemų gydymui neturi, tačiau ji gali suteikti dekoratyvinės kosmetikos grožio paslaugas. Makiažas, antakių ir kitų veido srities plaukelių šalinimas – tai pagrindinės paslaugos, kurias teikia kosmetikė. Žinoma, kosmetikėms užtenka kompetencijos atpažinti jūsų odos tipą, todėl jos visada parinks tinkamiausias kosmetines priemones, kurios nekliudys jūsų odos gydymo procesui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *