Mano dviračio priežiūra

DviračiaiArtėjant dviračių sezonui, kaip ir visi tikri dviratininkai, privalau pasirūpinti savo dviračio gerbūviu. Šį kartą http://www.ultrabike.lt/dviraciu-taisykla yra ta vieta, kurioje bus atlikti pagrindiniai patvarkymai. Kadangi man reikalingas pulsometras, kurį tvirtinsiu prie dviračio, tai ir čia http://www.ultrabike.lt/aksesuarai/pulsometrai randu tai, kas man reikalinga. Anksčiau naudojausi kitų taisytojų paslaugomis, vienur buvo puiki kokybė, tačiau per didelė kaina, kitur negalėjo atlikti visko, ko man reikia. Kokius veiksmus, kokias technines apžiūras bei patobulinimus meistrai atliks mano dviračiui? Štai nedidelė atsakymų išklotinė.

Stabdžiai

Pirmas ir labai svarbus dalykas – peržiūrėti, ar tinkamai veikia stabdžiai. Visi žinome, kad tai pirmas ir pats svarbiausias saugumo rodiklis. Jeigu norite važiuoti nebijodami, tai pirma ne žibančią liemenę renkitės ir ne šalmą maukitės, o susitvarkykite stabdžius. Pas mane priekiniai buvo šiek tiek susidėvėję, tačiau užpakaliniai buvo tvarkingi. Taigi, reikėjo tik nedidelių pakeitimų, sutepimų, ir viskas ėmė vėl veikti. Šiuos darbus atliko Ultrabike.lt dviračių dirbtuvėse.

Grandinės

Žinoma, kad būtina peržiūrėti ir grandines. Galbūt savo dviratį laikėte tokioje vietoje, kaip balkonas, todėl jis nuolat gaudavo drėgmės, be to, reaguodavo ir į oro temperatūrų svyravimą. Po žiemos neretai važiuojant galite girdėti nemalonų girgždėjimą. Kad jo nebūtų, reikia susitvarkyti grandines, sutepti jas tepalu, pažiūrėti, ar nesurūdiję. Aš, žinoma, šią apžiūrą taip pat atlikau, o keisti, mano laimei, nieko ir nereikėjo, viskas gana gerai ir taip veikė.

Padangos

Dviratis – ne automobilis, todėl padangų iš žieminių į vasarines ir atvirkščiai keisti nereikia. Tačiau visada verta parodyti meistrams, ar nėra pažeidimų, ar viskas gerai. Be to, ir apmąstyti, kaip ketinate važinėti dviračiu. Galbūt važinėsite šią vasarą daugiau miškais, žvyrkeliais, ten visur jums ant kelio bus smulkių kliūčių. Gal nebe taip gerai tinka plonos dviračio padangos, skirtos lengvam pasivažinėjimui mieste? Gal verčiau imti storesnes, su protektoriais, ir pan.? Tokius dalykus taip pat galite sužinoti pasitarę su meistrais. Juk padangos yra ta dalis, kurią galima keisti, taip iš dalies pakeičiant ir viso dviračio tipą.

Priedai ir estetika

Be abejo, kad kasmet verta leisti sau ir kažką naujo įsigyti. Šiais metais, kaip jau minėjau, mane domina pulsometras iš čia Ultrabike.lt. Noriu žinoti kai kuriuos dalykus visada tiksliai. Be to, mąstau ir apie naują spyną. Kaip žinome, ilgapirščių, mokančių akimirksniu pavogti svetimą dviratį, šiais laikais – pilna. Norint to išvengti, reikia geros spynos. Ketinu įsigyti gerą sulankstomą, kuri yra 10 lygio, tačiau pakankamai kompaktišką, prisegama prie dviračio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *