Miežiai – viena populiariausių grūdinių kultūrų

Dažnai yra pasvarstoma, kokios grūdinės kultūros gali būti auginamos tam tikrame žemės plote, ir žemės savininkams ne visada yra paprasta nuspręsti, kokios pasirinkimo galimybės galėtų būti pačiomis palankiausiomis. Rinktis tikrai yra iš ko – Lietuvoje gali būti sėkmingai auginamos labai įvairios grūdinės kultūros. Vienas populiariausių pasirinkimų – tai miežiai, kurie buvo pradėti auginti prieš kelis tūkstančius metų. Auginami miežiai gali būti vasariniai arba žieminiai. Dažniausiai jie yra naudojami pašarams, alaus, arbatos ir viskio gamybai, taip pat gali būti kepama miežinė duona. Lietuvoje yra auginamos kelios miežių rūšys – paprastieji, dvieiliai, karčiuotieji ir peliniai miežiai. Visada yra galima nuspręsti, kuri šių pasirinkimo galimybių galėtų būti pačia palankiausia.

Grūdinės kultūrosMiežiai gali būti auginami labai įvairioms reikmėms – net ir tuo atveju, jei juos naudosite vien tik savo reikmėms, miežių panaudojimas gali būti tikrai labai įvairus.Juose yra gausu vitamino B6, vario, cinko, fosforo, taip pat ir kitų organizmui reikalingų medžiagų. Miežiai gali būti tinkami tiems žmonėms, kurie turėtų suvartoti mažesnį baltymų kiekį. Miežių panaudojimo būdai yra labai įvairūs – jie gali būti verdami ir malami, juos galima naudoti mėsos muštinių ruošimui, gali būti naudojami ir miežių želmenys. Miežiai sudygsta labai greitai – vos per savaitę, tad tikrai neteks apsišarvuoti kantrybe, norint sulaukti pasirodančių daigų.

Jei turite žemės plotą, ir svarstote, ką jame sodinti – geles ar grūdines kultūras, tikrai vertėtų pasvarstyti ir apie miežių sėjimą. Toks pasirinkimas gali būti tikrai palankus, ir visai nesvarbu, kokį žemės plotą jūs turite. Nesvarbu, ar planuojate grūdines kultūras auginti savo reikmėms, ar jas planuojate parduoti, kiekvienu atveju jums gali praversti grūdų apdirbimo paslaugos, kurias šiandien teikia ne taip ir mažai bendrovių. Tai palanku dėl to, kad jums nereikės patiems rūpintis, kaip visa tai būtų galima atlikti, ir galėsite tikėtis tikrai puikių rezultatų. Visada yra svarbu tai, kad derlius būtų nuimamas tinkamai, čia dažnais atvejais gali praversti tam tikra technika, kurios įsigijimas gali būti tikrai labai brangus. Jei kreipsitės į bendrovę, kuri gali nuimti ir apdirbti derlių, galite būti užtikrinti, kad viskas bus atliekama tinkamai, ir jums nereikės baimintis, kad tai gali užtrukti pernelyg ilgą laiką, ar kad dėl tam tikrų klaidų bus prarandama derliaus dalis. Taip tikrai nenutiks, jei darbai bus patikėti specialistams, ir tikrai neverta nerimauti, kad teikiamų paslaugų kainos gali būti pernelyg didelės.

Skaityti straipsnį “Miežiai – viena populiariausių grūdinių kultūrų” »