Prižiūrėdami šienapjovę prailginsite jos tarnavimo laiką ir užtikrinsite sklandų jos veikimą. Tai svarbi šienapjovės turėjimo dalis. Mažai kas erzina labiau nei netinkamai prižiūrima šienapjovė. Blogai prižiūrima šienapjovė gali sustoti pačiu netinkamiausiu metu, sukelti varikliui kenksmingą trintį ir karštį, o nupjauta žolė gali likti visur, o ne tvarkingose krūvelėse. Turint šienapjovę reikia palaikyti aštrius, švarius ir suteptus peilius. Reguliarus šienapjovės valymas taip pat padės sumažinti trintį, kuri sukelia perkaitimą ir žalą. Vadovaukitės mūsų išsamiu vadovu, kaip prižiūrėti šienapjovę, kad galėtumėte gauti daugiau naudos per visą jos tarnavimo laiką:
Patikrinkite oro slėgį
Jei šienapjovė netinkamai pjauna, pirmiausia patikrinkite oro slėgį padangose. Jei slėgis žemas, šienapjovė turės dirbti sunkiau, kad judėtų, ir kels daugiau triukšmo. Jei slėgis per didelis, šienapjovė sunkiai judės išilgai žolės, o šienapjovės diržui gali tekti dirbti per sunkiai ir jis labiau įkaista. Jei šienapjovė išskiria daug šilumos, taip gali būti dėl to, kad peiliai nesisuka pakankamai greitai, kad sukurtų keliamąją jėgą ir varomąją jėgą. Jei šienapjovė netinkamai pjauna žolę, oro slėgis padangose gali būti per didelis arba per mažas. Oro slėgis padangose turėtų būti nuo 7 iki 12 PSI. Jei šienapjovė pjauna per lėtai, reikia padidinti padangų slėgį. Jei šienapjovė sunkiai juda išilgai žolės, vadinasi, padangos yra per mažo slėgio.
Pakeiskite alyvą
Kada keisti alyvą, priklauso nuo to, kaip dažnai naudojate vejapjovę. Jei vejapjovę naudojate kas savaitę, tuomet alyvą turėtumėte keisti kas tris mėnesius. Jei vejapjovę naudojate tik kartą per mėnesį, tuomet alyvą galite keisti kas šešis mėnesius. Kai vejapjovė naudojama ilgą laiką, alyva virsta nuosėdomis, kurios užkemša variklį ir sukelia trintį, dėl kurios variklis perkaista. Dėl trinties variklyje taip pat kaupiasi anglis ir kitos medžiagos. Kai alyva virsta dumblu, ji nebetepa variklio, todėl nebeatlieka savo darbo. Keisdami alyvą įsitikinkite, kad naudojate tinkamos rūšies alyvą, skirtą jūsų vejapjovei.
Galąskite peilius
Vejapjovės peiliai yra labai svarbūs pjaunant žolę. Laikui bėgant peiliai nusitrina ir nebepjauna žolės efektyviai. Jei jūsų vejapjovės peiliai nėra aštrūs, žolei nupjauti prireiks daug daugiau laiko, be to, tikriausiai bus ir netvarka. Žolė bus suplėšyta, o ne švariai nupjauta, be to, liks žolės gumulėlių. Jei peiliai nėra aštrūs, žolė bus nupjauta netolygiai ir gali būti per trumpa. Veja atrodys netvarkinga ir ne tokia ilgaamžė.