Kaip teisingai apšviesti skirtingus kambarius

Jeigu planuojate namų apšvietimą ir žiūrite, kokie šviestuvai Dubingiuose jums labiausiai tinka, pirmiausia numatykite visą erdvių apšvietimo planą, ir tik tada galvokite, kaip kurias vietas apšviesti. Tai bus tikrai prasmingiau, nei iš karto prisipirkti patikusių šviestuvų bei interjero detalių, o tuomet galvoti, kaip visa tai panaudoti. Tad štai lengva instrukcija, kaip ir kokias erdves derėtų planuoti apšviesti.

Miegamasis

ŠviestuvaiŽinoma, šviestuvai Dubingiuose, kaip ir kituose apšvietimo ir interjero salonuose, bus įvairūs miegamajam. Miegamasis iš tiesų yra gal vienintelė erdvė, kuri nereikalauja užpildančios šviesos. Bet tik tuo atveju, jeigu tai tik miegamasis, o ne, pvz., miegamasis – vaikų kambarys ar miegamasis – svetainė. Jeigu tai tikrai miegamasis, gali pakakti gero toršero, galbūt kelių ritmiškai atsikartojančių pakabinamų šviestuvų, be aiškaus supratimo, kuris svarbiausias. Dar galbūt reikės apšviesti tam tikras erdves. Pvz., vietą priešais veidrodį, kur persirenginėsite. Ten reikėtų ryškesnės baltos šviesos, ir tai bus būdas jums gerai save matyti veidrodyje, kai rengsitės. Taip pat miegamajame verta turėti virš galvos lengvą reguliuojamo apšvietimo juostelę, kuri padės jums pasirinkti norimą apšvietimą, kai sieksite skaityti. Taigi, miegamasis ir bus ta erdvė, kur ilsėsitės. Verta pasirūpinti, kad veiktų jungiklių išdėstymas ir šviesos išsijungtų bei įsijungtų ne tik prie durų, bet ir gulint lovoje. Arba galima taikyti išmanias apšvietimo sistemas, kuomet šviesa gali būti valdoma net ir išmaniuoju telefonu.

Svetainė

Svetainėje reikės pirmiausia užpildančios šviesos, o tuomet akcentinių, padalinančių plotus į funkcines erdves. Tačiau taip pat tai bus erdvė, kurioje labiausiai prireiks šviesų, skirtų interjero elementams ir estetikai išryškinti. Gal norėsite papildomai apšviesti tam tikrus paveikslus, akcentinę šviesą, vietą, kur turėtų labiausiai krypti svečių ar jūsų dėmesys ir pan. Svetainėje reikėtų suteikti galimybes sukurti tikrai jaukų interjerą, ir tai tegul jums leidžia džiaugtis jaukumu.

Vaikų kambarys

Svarbu tinkamai pasirinkti ir vaikų kambario apšvietimą, nes vaikams reikia šviesos virš lovos, virš pamokų ruošimo stalo, o taip pat galima sukurti ir reguliuojamą jaukų vakaro apšvietimą. Tai leis nusiteikti ir darbui, ir poilsiui.

Kitos erdvės

Darbo kambarys reikalaus gero apšvietimo stalui, kur bus dirbama. Virtuvė irgi – ten turės būti apšviesti stalviršiai. Verta pagalvoti ir apie atskirų tam tikrų lentynų ar tamsiausių kampų apšvietimą. Vonia irgi galėtų turėti savo akcentinį apšvietimą, nukreiptą į veidrodį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *