Kam atiteks butas po skyrybų?

Gyventi NaujamiestyjeManote, kad statybų projektas Vilniuje Naujamiestyje kvepia nauja pradžia, nauju gyvenimu ir labai tinka jaunoms šeimoms? Tiesos yra, tai tikrai yra labai patrauklus šiandieninės jaunos poros ar šeimos pasirinkimas, tačiau Naujamiestis patrauklus jau nebe pirmi metai. Pastarąjį dešimtmetį jis yra ant vis kylančios bangos, tačiau per tą laiką gali tos jaunos šeimos pasidaryti jau ir ne tokios jaunos, o taip pat ir spėti išsiskirti. Kam atiteks nuostabusis butas po skyrybų Naujamiestyje?

Jauna pora atsikraustė į Naujamiestį

Prieš keletą metų jauna pora atsikraustė į savo svajonių butą Naujamiestyje. Kol kiti tik svarsto – jie tą jau padarė. Kol šeimoje buvo santaika, viskas buvo puiku. Naujamiestis kaip rajonas gerai atitiko abiejų lūkesčius, leido mėgautis patogiu gyvenimu miesto centre, gražia aplinka, draugiškais kaimynais. Jeigu būtų buvusi pasirašyta ikivedybinė sutartis, viskas būtų paprasta, ir būtų galima aiškiai pasakyti, kas kam priklauso po skyrybų. Deja, dažniausiai poros vienas kitu pasitiki ir todėl turtų neskaičiuoja, kai viskas būna gerai.

Paskola vieno vyro vardu

Aišku, įsigyti butą vien iš savo lėšų prestižiniame Naujamiestyje – sunku. Tenka imti paskolą. Paskolą savo vardu ėmė vyras, o mokėdavo abu. Viskas liko taip suforminta, o visa kita – žodinis susitarimas. Tačiau prasidėjus konfliktams šeimoje, tie žodiniai susitarimai tampa nieko verti. Juk sulaužomas net ir prie altoriaus duotas žodis, tai ką jau kalbėti apie susitarimus, kurie vėliau reiškia pinigus.

Neoficialios skyrybos jau įvyko

Galima sakyti, pora jau išsiskyrusi, bet ne oficialiai. Nes oficialiai reikštų ir turto pasidalijimą. Ji ten nebegyvena, jis nebegyvena, butas yra išnuomotas. Tačiau kaip priimti tą oficialų sprendimą?

Kam atiteks turtas, o kam paskola?

Bylos atveju, veikiausiai advokatai atsižvelgtų ne tik į tai, kas užrašyta popieriuose. Nors ir nebuvo sudaryta ikivedybinė sutartis, atribojanti turtą arba padalijanti numatytomis dalimis, tačiau santuoka visgi visada nagrinėjama kaip išskirtinis darinys, o ne koks verslo sandėris. Jeigu santuokoje matosi išdavystės, tuomet iškart daugiau galios įgauna tas sutuoktinis, kuris yra vadinamasis „nekaltas“ ir „niekuo dėtas“. Taigi, yra nagrinėjami ne tik juridiniai dokumentai, bet ir šeimos gyvenimo būdas. Visgi, tai yra labai ilgas ir sudėtingas procesas, todėl geriausia, kai šeima iki oficialių skyrybų išsiaiškina, kam priklauso turtas. Dažniausiai būtent butas, dažnai dar ir pirktas su paskola, ir tampa tuo nepasidalijamu objektu.

1 mintis apie “Kam atiteks butas po skyrybų?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *