Kuo geresnė už kitas oras vanduo šildymo sistema?

Baigiantiems statyti nuosavus namus žmonėms iškyla klausimas, kokią šildymo sistemą pasirinkti. Galimi keli variantai – tai oras vanduo šildymo sistema, geoterminis šildymas, šildymas dujomis, malkomis, medžio granulėmis, durpių briketais. Skaičiuojant sąnaudas, greičiausiai pigiausias variantas būtų krosnių kūrenimas malkomis. Vis tik moderniausi ir patogiausi būdai tai oras vanduo sistema arba geoterminis šildymas.

Kaip įvedamas geoterminis šildymas?

Geoterminis šildymas montuojamas keliais būdais. 1.80 metro gylyje įleidžiami vamzdžiai ir paklojami tam tikrame žemės plote. Kitu būdu, gręžiami gręžiniai ir įleidžiami vamzdynai į 60-100 metrų gylį. Gręžinių kaičius priklauso nuo namo ploto. Tokioms sistemoms reikia turėti vietos – žemės plotą, o geoterminio siurblio įrengimo kaštai 11-12 000 eurų. Nors toks šildymas yra efektyvus, sunaudojantis mažiau energijos nei oras vanduo sistema, tačiau pagrindinis jos trūkumas – didelė įrenginių ir montavimo kaina, kuri atsiperka po kelių dešimčių metų, o tuomet jau reikės keisti sistemą, nes geoterminio šildymo tarnavimo laikas siekia iki 25 metų.

Kūrenimas iškastiniu kuru

Šildymas iškastiniu kuru buvo labai populiarus prieš gerą dešimtmetį, tačiau tobulėjančios technologijos jau beveik išstūmė šį būdą. Nors toks šildymas yra pigus, tačiau didžiausi jo trūkumai – oro tarša, papildomi darbai. Katilą ar krosnį reikia kūrenti kiekvieną dieną, be to, būtina pasirūpinti kūrenimo medžiagomis, jas kažkur laikyti. Visa tai sukelia tiek rūpesčių, todėl šiandieną žmonės linkę sumokėti kelis eurus daugiau už šildymą, bet rinktis patogią, šiuolaikišką sistemą. Viena dažniausiai pasirenkamų šiandieną yra oras vanduo sistema.

Oras vanduo sistema patogi ir ekonomiška

Oras vanduo sistema yra ekologiška, ji naudoja elektros energiją ir neišskiria nuodingų medžiagų, kaip kūrenant malkomis ar anglimi. Šilumos siurblių ir jų įrengimo kaštai žymiai mažesni nei geoterminių siurblių. Jiems nereikia daug vietos, atskiro žemės ploto ar didelio ploto namuose. Oras vanduo šildymas yra saugus, tinkamai įrengus elektros įvadą, galima nesibaiminti gaisrų ar dujų nuotėkio, ko negalima pasakyti apie kitas sistemas.

Didžiausiu privalumu išlieka tai, kad oras vanduo sistema yra labai patogi, valdoma per išmaniuosius įrenginius, o pasirinkus kokybiškus siurblius, eksploatacijos išlaidos taip pat nėra didelės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *