Kvepalų galia arabų kultūroje ir jų poveikis sveikatai

KvepalaiAromatinių aliejų naudojimas arabų pasaulyje turi turtingą istoriją. Parfumerijos menas praktikuojamas visame regione – nuo Omano iki Libano, nuo Dubajaus iki Bahreino. Tradicinė parfumerijos praktika gyvuoja jau šimtmečius. Tai laikoma menu ir mokslu, jungiančiu chemiją ir biologiją, reikalaujančiu rankų ir akių koordinacijos, atidumo detalėms ir kantrybės. Kaip žinome, kvapas yra labiausiai su atmintimi susijęs pojūtis, kuris atlieka svarbų vaidmenį mūsų kasdieniame gyvenime, pagilindamas mūsų patirtį. Kvapas vaidina svarbų vaidmenį daugelyje pasaulio kultūrų. Kvepalų naudojimas tapo populiarus tarp arabų dėl įvairių medicininių privalumų, pavyzdžiui, streso lygio mažinimo, kraujospūdžio mažinimo po fizinio krūvio ir pagalbos miego sutrikimams dėl nerimo ar streso. Arabiška parfumerija ir arbaiški kvepalai už labai gerą kainą. Plačiau: https://www.royalsperfume.lt/marque-collection-n-150-arabiska-versija-maison-francis-kurkdjian-baccarat-rouge-540 puslapyje.

Kvapo galia arabų kultūroje ir jo poveikis sveikatai

Arabų kultūroje galioja senas posakis, kad "kvapas yra labiausiai su atmintimi susijęs pojūtis". Kvapas glaudžiai susijęs su smegenų limbine sistema, kuri yra emocijas kontroliuojanti sritis. Uoslės svogūnėlis, smegenų dalis, atsakinga už kvapo apdorojimą, yra susijęs su daugeliu kitų smegenų dalių, todėl kvapas yra labai stiprus pojūtis. Aromaterapija grindžiama aromatiniais aliejais, išgaunamais iš gėlių, lapų, medžių, šaknų ir žolelių. Aromatinių aliejų naudojimas arabų pasaulyje turi turtingą istoriją. Parfumerijos menas praktikuojamas visame regione – nuo Omano iki Libano, nuo Dubajaus iki Bahreino. Tradicinė parfumerijos praktika gyvuoja jau šimtmečius. Ji laikoma menu ir mokslu, kuriame dera chemija ir biologija, reikalauja rankų ir akių koordinacijos, atidumo detalėms ir kantrybės. Arabiški nišiniai kvepalai ir kvepalų analogai už labai gerą kainą.

Kvepalai padeda sumažinti stresą

Yra atlikta nemažai tyrimų, kurie parodė kvepalų naudą mažinant stresą. Kvapų svogūnėlis turi didelius ryšius su limbine sistema – smegenų dalimi, kuri kontroliuoja emocijas. Kvepaluose esantys aromatiniai aliejai stimuliuoja uoslės svogūnėlį, kuris keliauja į limbinę sistemą ir išskiria tam tikrus hormonus, įskaitant serotoniną, dopaminą ir beta-endorfinus, kurie yra susiję su laimės ir atsipalaidavimo jausmais. Kvepalai taip pat padeda geriau sutelkti dėmesį ir susikaupti. Rozmarino kvapas gali pagerinti atmintį ir koncentraciją, o sandalmedžio kvapas gali padėti mažiau stresuoti ir labiau susikaupti.

Kvepalų nauda širdies ir kraujagyslių sistemai

Arabiški kvepalai žinomi dėl savo gydomųjų ir terapinių savybių, kurios naudojamos įvairiems sveikatos sutrikimams gydyti. Kvepalai padeda reguliuoti kraujospūdį ir stiprina imuninę sistemą, o tai padeda išvengti ir gydyti tokias ligas kaip hipertenzija, diabetas, artritas ir vėžys. Kvepalai naudingi gydant depresiją ir nerimą. Arabiškuose kvepaluose esantys eteriniai aliejai pasižymi antidepresinėmis savybėmis, kurios padeda pakelti nuotaiką. Arabiškuose kvepaluose esantys eteriniai aliejai pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios padeda gydyti lengvą ar vidutinio sunkumo depresiją ir nerimą. Kvepalai labai naudingi sergantiems širdies ligomis ir turintiems aukštą kraujospūdį. Geriausi arabiški kvepalai, kiek jie realiai kainuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *