Parama saulės elektrinėms 2020-2021 metais

Paramos galimybę saulės elektrinėms įrengti 2021 metais turėtų apsvarstyti statybų įmonės, kurios šiais ir ateinančiais metais ruošiasi patvirtinti daugiau nei 50 kv. m naujų pastatų statybas. Tokie pastatai pagal naujausius reikalavimus turi atitikti A++ energinio naudingumo klasę, 50 % energijos turi būti išgaunama iš atsinaujinančių šaltinių. Vienas iš finansiškai patrauklių šaltinių yra saulė. Su Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama, saulės elektrinė tampa ne itin brangi, greitai įrengiama švarios energijos gamintoja.

Parama saulės elektrinėms fiziniams asmenims

2020 metais buvos skirti 9 mln. eurų paramos saulės elektrinėms individualiuose namuose ir saulės parkuose. 2021 metais, kovo mėnesį laukiamas naujas kvietimas paraiškoms teikti. Taigi, liko ne tiek daug laiko tinkamai pasiruošti.

Parama saulės elektrinėms fiziniams asmenims – 323 euro už 1 kW galios, įrengiant jėgainę nuosavame name ar perkant saulės parke. Su kompensacija galima įsigyti ne didesnę nei 10 kW galios jėgainę, tokios galios tikrai užtenka net ir didelės šeimos ir namo energijos poreikiui.

Parama saulės jėgainėms juridiniams asmenims

2020 metais buvo galima gauti paramą saulės elektrinėms juridiniams asmenims pagal Klimato kaitos programą, iki 200 000 eurų. Galėjo būti finansuota iki 30 % projekto sumos. 2021 metais laukiamas naujas kvietimas paraiškoms teikti. Tiesa, einamaisiais metais juridinis asmuo gali teikti tik vieną paraišką pagal tą pačią metinės sąmatos detalizuojančio plano priemonę.

Parama valstybinėms įstaigoms

Valstybinių įstaigų atstovai 2020 metais galėjo teikti paraiškas saulės elektrinėms kompensuoti iki 1,45 mln. eurų arba iki 80 % projekto sumos. Tam buvo skirta 15 mln. eurų.

2021 metais taip pat numatoma parama saulės elektrinėms visuomeninėse įstaigose. Elektrinė gali būti įrengta ant pastatų šlaitinių ir plokščių stogų, ant žemės arba įsigyta saulės parkuose. Jėgainės ant žemės privalumas – tai galimybė sudaryti idealų modulių pasvirimo kampą, kuris užtikrina didžiausią elektrinės efektyvumą.

Gauti paramą ir įsigyti elektrinę saulės parke gali ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Suteikiama galimybė naudoti švarią energiją butų gyventojams bei įstaigoms, kurios neturi tinkamų stogų ar žemės sklypo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *