Paranoja ar reali grėsmė: kada reikia saugos paslaugų

Sauga ir kt.Daugybei žmonių saugos paslaugos gali padėti išsaugoti savo turtą ar gyvenimo kokybę, ar netgi gyvybę. Kitiems jos nėra reikalingos, tačiau žmonės siekia saugumo vien dėl vidinio nerimo. Kaip atpažinti, kada įvairių saugumo priemonių iš tiesų reikia, o kada tik tenkinate savo sudirgusios psichikos ambicijas?

Kai gyveni pavojingame rajone

Viena iš situacijų, kada saugos paslaugos yra tikrai neabejotinai reikalingos, tai gyvenimas pavojingame rajone. Jeigu gyvenate pavojingiausiame rajone, aplink nuolat trinasi ir slankioja neaiškios gaujos, taip pat labai dažnai vyksta nusikaltimai, jums jau gal kas nors buvo išbeldę langus – geriausia būtų kraustytis kitur. Bet ne visada tam yra galimybės. Tad jeigu planuojate ir toliau ten gyventi, vertėtų susirūpinti saugumu ir užsisakyti keletą bent pagrindinių paslaugų. Pavyzdžiui, vertėtų užsisakyti filmavimo kameras, kad teritorija būtų stebima. Taip pat reikėtų ir signalizacijos – tuomet nebijosite palikti namų, galėsite išėję iš jų nesiįjaudinti, kad išbels langus ir paims daiktus vagys.

Kai tau grasina

Kitas atvejis, kada yra reikalingos saugos paslaugos, tai labai aiškiai išreikšta grėsmė – grasinimai. Nors tokie meilės trikampiai dažnesni karštoje pietų amerikiečių bei pietų europiečių kultūroje, tačiau ir mūsų pasaulyje bei šalyje pilna tokių atvejų, kada dėl meilės buvę sutuoktiniai ar mylimieji grasina susidorojimu. Kartais tokį pavydą ir pyktį lydi ir labai ūmus temperamentas bei psichozės. Dažniau grasina vyrai ir vykdo smurtinę veiklą. Aišku, grasinimai gali būti ir dėl verslo ar politinių priežasčių, negrąžintų skolų ir kt. Tačiau grasinimai taip pat yra ženklas, kad verta stengtis kuo labiau užtikrinti savo, šeimos ir vietos, kurioje gyvenate, saugumą.

Kai kankina nerimo priepuoliai

Tačiau kartais mūsų saugumo poreikiai yra nepagrįsta, jie ateina iš pačių tamsiausių mūsų pasąmonės kertelių, priverčia apsipilti šaltu baimės prakaitu ir sustingti kaip lavonui. Beje, sustingimas iš baimės, kai pakerta kojas, galbūt yra atėjęs iš gamtos, gal tai kadaise naudota kaip gynyba. Juk štai gyvūnai patys sustingsta, kai pamato grėsmę – nes taip jie gali likti nepastebėti arba apsimesti negyvais. Grįžtant prie temos, kartais mes bijome be reikalo. Pavyzdžiui, tiesiog bijome bijoti tamsoje. Arba prisiskaitome kriminalų skilties naujienų portale, ir tada įsivaizduojame, kad vos tik išėjus į gatvę būsime užpulti. Tačiau nerimas yra dalykas, su kuriuo reikėtų kovoti. Verta pasitelkti meditaciją, galima kreiptis į save antruoju asmeniu ir raminti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *