Sena mašina – ar verta važiuoti per technikinę?

DalysTurint labai seną, bet dar visai neblogai važiuojančią mašiną, kuriai jau baigiasi techninės apžiūros galiojimo terminas, tenka svarstyti klausimus, ką su tokia mašina daryti. Viena vertus, pati mašina be technikinės būtų verta gal 100 eurų. Kita vertus, pačios automobiliu dalys būtų gana brangios, tačiau pardavinėjant dalimis tektų pralaukti ilgą laiką, kadangi neaišku, kada kokią dalį kas nupirks. Visgi automobiliu dalys atskirai galbūt būtų vertus net ir 4 kartus daugiau. Tačiau jas išimti, reklamuoti, pardavinėti Trečioji opcija – bandyti pravažiuoti technikinę ir dar 2 metus riedėti Lietuvos keliais su šia mašina. Kalbamės su Aleksandru, kuris kaip tik dabar praėjo vieną senos mašinos techninę apžiūrą.

Kokia jūsų mašinos būklė?

Puiki – važiuoja gerai, nėra sugedusi, ryja mažai kuro. Be to, ji ir labai kompaktiška, todėl visada lengva su ja prisiparkuoti net senamiesčio gatvelėje. Aš ją turiu jau 10 metų, kai pirkau, mokėjau keliolika tūkstančių litų, dabar gal ji kainuotų kokius kelis šimtus eurų. O jeigu be technikinės, tai dar mažiau.

Ar svarstėte kitus auto eksploatavimo variantus, ar galvoje buvo tik vienas pasirinkimas – pereiti techninę apžiūrą?

Galvojau, ar verta man čia dabar dėl jos vargti. Žinote, tas technikinės praėjimas tai tokia savotiška „klizma“, nesinori visai to daryti. Bet kaip kitaip, jeigu nori dar važiuoti. Galvojau, nusprendžiau, aš senas, man geresnės mašinos nereikia. O ir ta geresnė neaišku, kiek laiko dar eitų. Būna, perki neva gerą mašiną, o ji, paaiškėja, pilna visokių defektų. Kai jau nusiperki, tada sužinai. Tai čia dabar man tektų savo mašinėlę parduoti už 100 eurų, vien dėl to kad ji sena ir be technikinės. Bet jos auto dalys tai geros, ji pati gerame stovyje. Nenorėjau tokio likimo tai mašinai. Nuostolis, parduoti pigiai gerą daiktą ir tada rizikuoti, pirkti kitą.

Kokie sunkumai yra pereinant techninę apžiūrą?

Oi, tie, kas ėję, žino. Kartais taip kabinėjasi prie mašinos, kad tu imi abejoti, ar čia mašina bloga, ar tiesiog reikia kontrolieriui į kišenę įdėti.

Ką tvarkėte, gal kokias nors auto dalis teko pakeisti?

Pakeičiau tik veidrodėlius, rūdis padažiau ir viskas.

Ar po 2 metų vėl sieksite to paties pažymėjimo pratęsimo?

Reikia dar sulaukti, reikia dagyventi. Nežinau pats, kiek gyvensiu, ir ar galėsiu vairuoti, silpsta mano rega.

Ačiū už pokalbį ir gero kelio!

1 mintis apie “Sena mašina – ar verta važiuoti per technikinę?”

  1. Kiekvieną kartą varant TA būna baimė. Nors ir mašina važiuoja, viskas atrodo okey, bet pavyzdžiui paskutinį kartą prisikabino, kad šviesos nesureguliuotos… Verta paminėti būtų tai, jog jei gali jas sureguliuoti vietoje per kelias minutes,bet už kiekvieną papildomą TA varymą mokami pinigai, todėl logika paprasta :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *