Skirtumas tarp SEO ir Adwords reklamos

Jei jau susidūrėte ir domėjotės internetiniu marketingu, tikriausiai girdėjote tokius dalykus kaip seo paslaugos ir google adwords reklama. Kai kurie žmonės gali netgi pasimesti tarp šių terminų, kadangi jų galutinis tikslas yra vienas ir tas pats – pritraukti naujus lankytojus į jūsų tinklapį iš Google paieškos sistemos. Pabandykime detaliau pasižiūrėti į abu iš šių dalykų ir galbūt jūs geriau suprasite ko jums iš tikrųjų reikia.

Kas yra SEO?

KompiuterisSEO anglų kalba šifruojasi kaip „search engine optimization“, tad išvertus gauname, jog SEO paslaugos optimizuoja jūsų tinklapį paieškos tinklams. Optimizavimo tikslas – geriau atitikti kriterijus, pagal kuriuos Google reitinguoja tinklapius ir tokiu būdu gauti geresnes pozicijas. Geresnės pozicijos, savaime aišku, lemia ir didesnį lankytojų skaičių jūsų tinklapyje.

Kas yra Adwords reklama?

Tai pačios Google valdoma reklamavimosi sistema, kuri leidžia tiesiog sumokėjus pinigus būti matomiems tarp paieškos rezultatų. Tiesa, šiuo atveju, jūsų rezultatas ir bus pažymėtas kaip reklama, o tai gali įtakoti ir potencialių lankytojų susidomėjimą.

Tad kurią iš šių paslaugų reikėtų pasirinkti jums?

Kad būtų paprasčiau sulyginti šiuos du dalykus ir juos išgryninti, sukurkime analogą su gyvenamaisiais namais. SEO paslaugos yra tarsi jūsų gyvenamasis namas, kurį jūs nusipirkote ir kuris jums priklauso nuosavybės teise. Iš pradžių reikia daug dirbti ir sutaupyti pinigus, jog galėtumėte jį įsigyti, bet ilgoje perspektyvoje tai vis tiek pigiau nei nuomotis. Tiesa, į savo būstą reikės investuoti nuolat, vien tik jo įsigyti nepakaks – reikės daryti remontus, keisti susidėvėjusią techniką, prižiūrėti aplinką. Iš kitos pusės yra adwords reklama. Tai lyg nuomojamas butas. Jums nereikia daug taupyti ir laukti jog galėtumėte išsinuomoti – tai galite padaryti ir neturėdami didelių investicijų. Ir iš karto galite mėgautis visais patogumais, nesukdami apie nieką galvos. Tiesa, jūsų mokami pinigai nėra investicija į ateitį – nutraukus nuomos mokėjimus, pasibaigs ir visi su ja susiję su malonumai, o sumokėtų pinigų nebeatgausite.

Apibendrinant, SEO paslaugos yra sudėtingesnis, ilgiau trunkantis ir dažniausiai brangesnis projektas, kurio metu dirbama su jūsų tinklapiu ir jo optimizacija, tam, jog šis užimtų kuo aukštesnes pozicijas Google paieškoje. Net ir nutraukus šias paslaugas, gerai sutvarkytas tinklapis gerose pozicijose gali laikytis dar ilgai. Tuo tarpu adwords reklama duoda rezultatus iš karto, tam nereikia įdirbio, bet vos tik nutrauksite mokėjimus, visas srautas akimirksniu dings.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *