Skydliaukės tyrimai : kada vertėtų juos atlikti?

Nors įvairius sveikatos tyrimus dažniausiai nusprendžiama atlikti tada, kuomet pajuntami tam tikri simptomai, tačiau gydytojai visuomet ragina nedelsti, ir sveikatos tyrimus atlikti reguliariai. Skydliaukės tyrimas neabejotinai yra vienas svarbiausių: statistika rodo, kad skydliaukės pakitimai yra nustatomi kone trečdaliui žmonių (moterims skydliaukės sutrikimai diagnozuojami dažniau nei vyrams. Deja, į medicinos įstaigas neretai yra kreipiamasi tik tada, kuomet jau yra pastebimi tam tikri požymiai – tokiais atvejais gydymas gali būti ilgas ir sudėtingas.

Skydliaukės tyrimą užsisakyti galite Medicina practica laboratorijoje.

Skydliaukės sutrikimų požymiai

Skydliaukė yra nedidelė liauka, esanti priekinėje kaklo dalyje. Ši liauka yra atsakinga už hormonų gamybą, kurie reguliuoja medžiagų apykaitos procesus (skydliaukė reguliuoja širdies ir kraujagyslių veiklą, nervų sistemos funkcijas, palaiko optimalų cholesterolio kiekį kraujyje, ir t.t.) Jei skydliaukės gaminamų hormonų kiekis yra per mažas, pacientas jaučia silpnumą, jis dažnai skundžiasi prasta nuotaika, dideliu mieguistumu, šaltkrėčiu, sausėjančia oda bei sparčiai didėjančiu svoriu, o tuomet, jei gaminamų hormonų kiekis yra per didelis, pacientas gali jausti energijos antplūdžius, jis gali tapti dirglesnis ir nervingesnis, neretai skundžiamasi rankų drebuliu, svorio kritimu, viduriavimu, ir t.t. Tokie pacientų nusiskundimai ne visada yra susiję būtent su hormonų sutrikimu, tačiau skydliaukės tyrimas tokiais atvejais visada yra naudingas. Taip pat šį tyrimą naudingą atlikti ir tada, jei pacientą kankina tam tikros psichinės ligos arba širdies veiklos sutrikimai.

Kada vertėtų atlikti skydliaukės tyrimą?

Medikai teigia, kad skydliaukės tyrimus yra naudinga atlikti kiekvienam – net ir tada, jei nesiskundžiama jokiais būdingais simptomais. Pacientams, sulaukusiems 35 metų amžiaus, skydliaukės hormonų ir echoskopinius tyrimus rekomenduojama atlikti kas penkerius metus, o tuomet, jei jau yra pastebimi tam tikri simptomai, šį tyrimą vertėtų kartoti dažniau. Skydliaukės hormonų tyrimas yra rekomenduojamas visoms besilaukiančioms moterims: kadangi šis tyrimas yra atliekamas iš motinos kraujo, tikrai neverta nerimauti, kad tai gali pakenkti vaisiui. Jei yra tam tikrų skydliaukės veiklos patologijų, padidėja persileidimo rizika, be to, gali sutrikti vaisiaus nervų sistema, smegenų vystymasis, ir t.t.

Skydliaukės ligų profilaktika

Reguliariai atliekamas skydliaukės tyrimas visuomet leidžia laiku pastebėti įvairius sutrikimus, todėl gydymas gali būti pradedamas kur kas greičiau. Kai siekiama užkirsti kelią skydliaukės ligoms, būtina užtikrinti, kad organizmas gautų pakankamai jodo: jei organizmas junta jo stygių, sutrinka už medžiagų apykaitą atsakingų hormonų gamyba. Įvairių tyrimų metu buvo nustatyta, kad Lietuvos gyventojai gauna pernelyg mažą jodo kiekį, todėl gali būti naudinga vartoti specialius papildus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *