Techninė automobilio apžiūra prieš leidžiantis į kelionę

Jeigu planuojate kelionę su senu automobiliu, pravartu atlikti jam prieš išvykstant techninę apžiūrą, diagnostiką ir galbūt kažką sutaisyti. Tai gali būti ir spyruoklių keitimas, ir vairo traukės pakeitimas, ir ratų suvedimas. Kai kuriuos tyrimus galite atlikti patys, dėl kitų reikia kreiptis į meistrus. Svarbiausia, kad visa tai darytumėte sąžiningai. Juk ne dėl kažkokio popierėlio, o dėl savęs ir savo paties kelionės komforto norėtumėte pasirūpinti kelionės saugumu.

Spyruoklių keitimas

SpyruoklėsVykstant į kelionę visa važiuoklė labai svarbi, nes ji atsakinga už sklandų važiavimą. Todėl ir amortizatorių, spyruoklės keitimas gali būti vieni iš tų iš tiesų svarbių dalykų, leidžiančių keliauti kur kas patogiau. Taip pat reikėtų pasižiūrėti ne tik spyruokles, bet ir variklį. Ar tikrai variklis gerai veikia, ar tvarkoje viskas su oro srauto matuokliu, ar žarnos kur nors nenušoks nuo vieno antgalio įpučiant orą? Jeigu automobilis važiuoja ir dujomis, ir dyzeliu, tai reikėtų patikrinti, ar lengvai persijungia abi sistemos, ir taip pat – kaip važiuoja, kai kažkuri iš jų nustoja veikti. Svarbiau pasitaisyti tą, su kuria daugiau planuojate važiuoti, bet kaip ir rezervinį parašiutą – geriau ir atsarginę sistemą turėti veikiančią.

Ratai

Nesvarbu, į kokią kelionę leidžiatės, ar važiuosite lygiais Europos keliais, ar teks ropštis į uolėtus kalnus su savo automobiliu, labai svarbu apžiūrėti ratus, kad su jais viskas būtų geriau. Pirmiausia rekomenduojama patikrinti ratų suvedimą, nes tik jam esant geram, galima tikėtis ir sklandžios kelionės be kažkokių didelių techninių kliūčių. Taip pat galima patikrinti, kad viskas kelionėje būtų gerai su tinkamomis padangomis. Žinoma, dauguma žmonių keliauja atostogauti vasarą, tada ir padangos geriausiai tinka vasarinės, o universalios irgi galėtų būti, tačiau jas labai brangu taip dėvėti. Tačiau, jeigu į kelionę leidžiatės esant šaltesniam sezonui, būtinai pasistenkite užtikrinti visas žiemines padangas. Gal išvažiuosite į užsienį, kur kelių nepažįstate, gal reikės kokioje Lenkijoje staiga greitai sustabdyti, ir tada jeigu bus žiema, o galiniai varomi su žieminėmis padangomis, bet priekiniai su universaliomis – galite ir nesuvaldyti. Leidžiantis į tokią labiau rizikingą kelionę reikia pasistengti būtinai turėti tokias padangas, kokių iš tiesų reikia, taip sakant, tas pačias tinkamiausias tokiai kelionei. Taip pat nepamirškite ne tik maistą, alų ir miegmaišius įsidėti į bagažo skyrių, bet ir atsarginį ratą, bet ir vaistinėlę.

1 mintis apie “Techninė automobilio apžiūra prieš leidžiantis į kelionę”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *