Virtuvė: pirmiausia patogi

Virtuvės įrangaStilius yra svarbi mūsų gyvenimo dalis kiekviename žingsnyje, tad nieko keisto, kad naujus namus įsirenginėjantys žmonės svarsto apie tai, kaip turėtų atrodyti virtuvės įranga ir baldai. Rinktis yra iš ko – svarbiausia žinoti, ko nori, tada daug variantų atkris kaip „netinkami“. Tačiau svarbu yra ne tik vergauti elegantiškam interjerui, bet ir galvoti apie funkcionalumą. Virtuvės paskirtis yra funkcinė. Mes ten būname trumpai ir, jeigu galėtume, būtume dar trumpiau. Ten ateiname pasigaminti ir pasiimti maisto. Nuostabu, kai mus pasitinka maloni aplinka, elegantiškam interjerui spindint, švara, blizgesys. Tačiau užvis svarbiausia yra viską išplanuoti ir sudėlioti tinkamai.

Dizaino esmė turėtų būti praktiškumas

Neseniai vienas žinomas dizaineris sakydamas TED kalbą paminėjo, jog dizainas turėtų itin atsižvelgti į funkcionalumą. Būna daiktų arba interjero, virtuvės ar kitos erdvės detalių, kurios sukelia žmonėms dvejopus pasirinkimus. Tarkime, kokios nors keistos formos rankena prie durų, kur neaišku, ar reikia ją patraukti, ar paspausti, ar pasukti, ir ką ji tiksliai daro – atidaro, atrakina, o gal įjungia domofoną. Žmogus, priėjęs prie tokio daikto ir nežinodamas tiksliai, ką toliau daryti, pasijaučia nesmagiai, pasijaučia kvailokai. Jis sutrinka, spaudžia, suka. Tas, kas žino, kaip su tuo daiktu elgtis (nes turi patirtį), parodo, ką daryti. Nemokša susigėsta, atsiprašo ir pažada kitą kartą pasitaisyti. Bet iš tiesų, čia kaltė yra paties objekto, jo idėjos, jo dizaino, jo suplanavimo. Neturėtų būti taip, kad mes pamatę daiktą nežinotume, ką su juo daryti. Daiktai turi tarnauti mums, todėl viskas, kas gaminama, turi būti ne tik gražu, bet ir patogu.

Jūsų virtuvė

Bet grįžkime prie jūsų virtuvės buitinės įrangos ir baldų, o taip pat norimo interjero. Kaip čia sukurti tą funkcionalumą? Čia mes ne gulime, ne ilsimės ir stumiame laiką. Čia ryte atskubame pusryčių, perpiet ateiname šeimai gaminti maisto, vakare įjungiame fantaziją ir gaminame kažką įdomesnio. Tačiau tai – vieta, kur mes kažką darome, naudodami daug skirtingų dalykų. Maistas, įrankiai, įranga, baldai, indai. Čia mažiausiai rasite daiktų, kurių funkcijabus tik estetinė ir dekoratyvinė. Jeigu jie ir bus, tai tokie visiškai atskirti nuo praktinių tikslų, tarkime, paveikslas, kur nėra jokių įrankių. Bet prie prieskonių eilutės kažin ar rasite dar ir buteliuką su spindinčiais jūros akmenėliais „dėlgrožio“, todėl, kad orientuotis reikia į rezultatą – patogumą virtuvėje jūsų naudai.

1 mintis apie “Virtuvė: pirmiausia patogi”

  1. Virtuvė tikrai ne ta vieta, kur reiktų kažką nustebinti jos dizainu. Pirmiausia tai yra namų šeimininkės darbo vieta, kur viskas vyksta greitai, todėl virtuvės komplekto pagrindas turi būti patogus išdėstymas ir lengvai valomi paviršiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *