10 svarbiausių jogos pratimų pradedantiesiems lankstumui ir jėgai gerinti

Joga – tai kur kas daugiau nei tik tempimas. Tai viso kūno treniruotė, padedanti stiprinti jėgas, gerinti lankstumą ir psichinę sveikatą. Jogos pozas galima atlikti bet kokiu lygiu, todėl jos puikiai tinka ir pradedantiesiems, ir patyrusiems jogams. Daugelį jogos pozų galima atlikti tiek sėdint, tiek gulint, todėl jos puikiai tinka žmonėms, turintiems kelio ar sąnarių problemų, dėl kurių jie negali užsiimti kai kuriomis kitomis mankštos rūšimis. Joga gali padėti sustiprinti jėgas ir padidinti judesių amplitudę, kad galėtumėte geriau judėti tiek sporto salėje, tiek už jos ribų. Yra daugybė jogos pozų ir pratimų, kuriuos galite atlikti, kad pagerintumėte savo lankstumą ir jėgą. Čia pateikiama 10 pagrindinių jogos pratimų pradedantiesiems, kurie padės jums pradėti. Šios jogos pozos, nuo "Kario I" iki trikampio pozos, skirtos skirtingoms kūno sritims stiprinti ir tonizuoti. formagym.lt – sveikame kūne, sveika siela.

Šuns poza žemyn

GymŽemyn krentančio šuns poza yra viena iš pagrindinių jogos pozų. Šis jogos pratimas lavina rankų, kojų ir šerdies raumenis. Tai taip pat puikus būdas ištempti nugarą, riešus ir kulkšnis. Pradėkite stovėdami taip, kad pėdos būtų klubų pločio. Padėkite rankas ant žemės delnais žemyn ir kuo plačiau išskėstais pirštais. Atstumkite klubus kiek galite atgal ir kelkite klubus aukštyn link lubų, kad kūnas nuo galvos iki kulnų sudarytų tiesią liniją.

Trikampio poza

Trikampio poza yra viso kūno tempimas ir puikus jogos pratimas pradedantiesiems. Ši jogos poza gali padėti pagerinti pusiausvyrą, lankstumą ir laikyseną. Pradėkite stovėdami pėdomis klubų plotyje ir rankomis ant klubų. Dešine koja žengkite žingsnį atgal, o kairę koją pasukite taip, kad pėdos būtų lygiagrečios. Tada kaire koja žengkite žingsnį atgal ir pasukite dešinę koją taip, kad pėdos vėl būtų lygiagrečios. Kartokite šį veiksmą nuo 30 sekundžių iki vienos minutės, laikydami šią pozą įkvėpkite ir iškvėpkite. Trikampio poza puikiai ištempia klubus ir kojas. Ji taip pat gali padėti pagerinti pusiausvyrą ir laikyseną.

Kobros išorėje

Kobros poza yra puikus jogos pratimas pradedantiesiems, skirtas nugarai ištempti ir lankstumui pagerinti. Ji taip pat gali padėti pagerinti jūsų laikyseną. Pradėkite atsigulę ant pilvo, kojas sudėję kartu. Padėkite delnus ant žemės maždaug šešių colių atstumu nuo kūno, pirštus nukreipę į kojų pirštus. Giliai įkvėpkite ir iškvėpdami stumkite klubus aukštyn link lubų, kad kūnas nuo galvos iki kulnų sudarytų tiesią liniją. Įkvėpkite ir iškvėpkite laikydami šią pozą nuo 30 sekundžių iki vienos minutės. Kobros poza puikiai tinka nugarai ištempti ir lankstumui pagerinti. Ji taip pat gali padėti pagerinti laikyseną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *